Tento web slouží jako osobní prezentace šikovného výrobku, který jsem vymyslel a sestrojil pro finální úpravu hran pěněných plastových desek často používaných v signmakingové výrobě. Na základě úspěchu první prototypové verze jsem navrhl verzi druhou a začlenil nové prvky. Slitina je nahrazena nerezavějící ocelí, přidáno bylo uživatelské seřízení a celkově je výrobek vylepšen pro maximální kvalitu a komfort použitelnosti.

Poznámka:
První verzi již nevyrábím, nahradil jsem ji touto
druhou, která ji ve všech ohledech předčí.

Kamil Procházka

Edge Remover je pracovní pomůcka, která pomáhá jednoduše odstranit mírně zvednuté až ostré hrany, vznikající při formátování pěněné plastové desky. Tyto ostré okraje jsou nejen nevzhledné a nebezpečné, ale brání i dokonalému přilnutí vinylu při aplikaci v těchto místech. Pomocí tohoto výrobku dokážete jedním tahem odstranit hranu a zároveň zarovnat vinyl s okrajem desky. Výsledkem je dobře vypadající hrana rovnoměrně seříznutá pod úhlem 45°. Výrobek pracuje pouze s třískou, která posléze odpadne, nehrozí tedy vytvoření defektu na povrchu desky.

Bez úpravy
BEZ ÚPRAVY
S edge removerem
S EDGE REMOVEREM
Bez úpravy
BEZ ÚPRAVY
S edge removerem
S EDGE REMOVEREM

Dělítko

Ukázka formou krátkého videa použití Edge Removeru v praxi. Uvidíte, že je to velice jednoduché a intuitivní, zvládne to každý.

Dělítko

Doplňující informace o Edge Removeru a jeho funkčnosti.

Výrobek je učen pouze pro použití na pěněných pvc deskách používaných v signmakingu.

Výrobek je určen pro použití v přímém směru po vnějším obvodu. Není určen pro oblé tvary a tvarové výřezy.

Hloubka záběru lze seřídit s ohledem na použitou pvc desku. Optimální šíře linie úkosu je do 1mm. Zdůrazňuji, pomůcka je určena pouze k odstranění hrany, pro hlubší úkosy je již zapotřebí například frézy. Pomůcka umožňuje seřídit záběr nože přibližně v rozmezí do 1,5mm, vše záleží na fyzikálních vlastnostech dané pěněné pvc desky.

Výrobek je z vysoce odolného materiálu, nerezavějící ocele a tvrzeného plastu.

Vytváří hranu přibližně o úhlu 45° proti desce.

Nůž pracující v Edge Removeru jsem zvolil těchto parametrů (obrázek dole). Jedná se o ostří v dílnách často používané, nůž je navíc segmentový, déle vydrží a šetří náklady na provoz. Já osobně doporučuji typ AB-50 od značky Olfa, který je ostrý a kvalitně zpracovaný.

Nůž

Potřebujete vědět více ? Použijte sekci kontakt, rád odpovím na případný dotaz.

Všechna práva vyhrazena © 2010 Kamil Procházka